Enver Izmaylov

Laupäev / 12. november
kell 18.00 / Tubina saal

Enver Izmaylov

/ Krimm

 

Enver Izmaylov – kitarr

 

IDeeJazz ühendab inimesi – nii on festivalil külas legendaarne krimmitatarlane, kitarrivirtuoos Enver Izmaylov, kelle ainulaadne mängutehnika ja lavasarm on püsinud aastakümneid ületamatud. Enver jõuab Tartusse otse Krimmi poolsaarelt, et rõõmustada IDeeJazzi kolmanda päeva publikut, kes koguneb Elleri kooli Tubina saali. Samas paigas on festivali põhiprogrammi lõpetamas argentiina muusika elav legend, esmakordselt Eestit külastav peaaegu müütiline muusik, 81-aastane Dino Saluzzi.

Enver Izmaylov on 61-aastane krimmitatarlasest kitarrivirtuoos, kelle tulek Eesti jazziteadvusse ulatub eelmise sajandi 80ndaisse aastatesse. Anne Ermi maitsekas silm ja kõrv märkas teda Nõukogudemaa jazzifestivalidel ja loogiline oli meest kutsuda Jazzkaarele näitama omaleiutatud kitarrimängutehnikat, kus kaks kätt on üheaegselt kitarrikaelal „trummeldamas”. Sellest ajast peale on Enver tihe Eesti-külaline ja meelsasti andnud kontserte nii suuremates kui väiksemates saalides. Soe ja kirglik esinejanatuur ei jäta publikut kunagi ükskõikseks: „kitarritsirkus” ja „kuuldemängu taustahelid” haaravad ka jazzukauget kuulajat.

EnverIzmailov

IDeeJazz: “Mis on Sinu muusika idee ja miks Sa oled muusik?”

Enver Izmaylov: “Muusikas on minu jaoks põhiideeks mitte kunagi peatuda, vaid minna koos temaga lõpuni. Olen muusik, sest keegi muu ma olla lihtsalt ei taha! :)”

Tõeline maiuspala muusikagurmaanile on aga juurtemuusikast kantud jazzipalad – artist on sündinud ja kasvanud Fergana orus, sealt siis usbeki või laiemalt Kesk-Aasia mõjud, tatari muusika loomulikult, aga ka Musta mere äärne on andnud oma panuse. Põnevad helistikud ja isevärki rütmid põimituna üliosava näpujooksuga teevad temast tõelise maailmamuusiku. Oma laia ilma rändudel on ta ühele lavale trehvanud nii Tommy Emmanueli, kui Bobby McFerriniga, kui nimetada esimese suurusjärgu tähti, aga loomulikult on koostöö sujunud hulga muude põnevate artistidega.

enverizmaylov.com

Author: IDJ

Share This Post On