Kadri Voorand Quartet

Neljapäev / 10. november
kell 19.00 / Eesti Rahva Muuseumi uus hoone

Kadri Voorand Quartet

/ Eesti

 

Kadri Voorand – vokaal
Marek Talts – kitarr
Taavo Remmel – kontrabass
Ahto Abner – löökriistad

 

IDeeJazzil on rõõm, et kodumaise jazzi tipp-vokalist Kadri Voorand avab festivali põhiprogrammi esimese päeva uues ja väga põnevas hoones – Eesti Rahva Muuseumi uues majas. Samal õhtul ja samal laval astub üles ka Poola tuntuim jazz-ansambel – Marcin Wasilewski Trio! Tuleb võimas avalöök kuuendale IDeeJazzile! 

Kadri Voorand on eriline jazzitalent, kelle kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatioonid ja isikupärane looming vaimustavad nii kodupublikut kui ka jazzisõpru mitmel pool maailmas. Esimeste seas pälvis ta noore jazzitalendi auhinna, 2015. aastal võitis ta aasta parima jazzartistina maineka Danske Jazziauhinna. Mullune loominguaasta oli lauljatarile pööraselt põnev pakkudes rohkelt loomingulisi väljakutseid. Uue otsingud ja osalus teiste muusikute projektides nii kodu- kui välismaal on temast teinud Eesti ühe armastatuma muusiku. IDeeJazzil esitleb lauljatar koos kitarrist Marek Taltsi, bassist Taavo Remmeli ning trummar Ahto Abneriga oma kolmandat autorialbumit.

KadriVoorand-byStinaKase

IDeeJazz: “Mis on Sinu muusika idee ja miks Sa oled muusik?”

Kadri Voorand: “Muusika on mulle kõige lähemal seisev sõber, kes lubab mul olla see, kes ma tahan. Ta laseb mul elada kõige julgemates unistustes ja annab mulle vastuseid, mis võivad olla ausamad, kui oodatagi oskan. Olen muusik, sest ma olen selle sõbra juuresolekust sõltuvuses!”

Kadri Voorandi mullune loominguline aasta oli erakordselt teguderohke – soolo- ja triokontserdid, musitseerimine Heliotroop’i ja Avarus Ensemble’iga, kontserdid koos RAM-iga, Veljo Tormise „Ingrimaa õhtute“ laulude seadmine ja esitamine, osalemine Peeter Vähi projektis „Love Supreme“, mitmed projektid Nargen Festivali raames, kümned kontserdid oma loodud vokaalansambliga Estonian Voices, lisaks töö jazzvokaali õppejõuna EMTA-s ja meistriklasside juhendamine.

Lauljatarilt on ilmunud kaks autorialbumit – Kadri Voorand Quintet’iga „Tunde kaja“ (2009) ja trioga salvestatud Eesti luulest inspireeritud „Kosmogooniline etüüd“ (2012). Neist viimane album jõudis ka Euroopa jazziajakirjanike edetabeli top 10-sse. Ka värske “Armupurjus” on jõudnud Euroopa Jazzmeedia edetabeli TOP 10-sse.

Lauljat-heliloojat-pianisti on väga tabavalt iseloomustanud Hedvig Hanson: „Muusikas end vabaks lastes ei püüa ta publikule meeldida, tähtis on vaid avanemine ja täielik ausus iseenese, muusika, teiste muusikute suhtes. Ainult nii saab olla aus ka publiku suhtes.“ (Postimees, 2012)

Marek Talts on üks hinnatumaid Eesti kitarriste, keda nii Eesti kui välismaistel lavadel kohtab ka selliste artistidega nagu Tõnis Mägi, Liisi Koikson, Silver Sepp ja paljud teised. Ta on armastatud õppejõud nii Viljandi Kultuuriakadeemias kui ka Pärnu muusikakoolis. Taltsi mängustiili iseloomustab eelkõige metsik lavaline energia ja avatus, samuti ka tehniline virtuoossus.

Taavo Remmeli kontrabass on vundamendiks nii varajase muusika ansamblis Hortus Musicus kui ka paljudes jazzansamblites kodu- ja välismaal. Ta on loonud muusikat tantsuetendustele ja sooloprojektidele. Bassist ja helilooja pälvis Danske jazziauhinna 2013. aastal.

Ahto Abner on Eesti hõivatumaid jazztrummareid, tema stiilset ja paindlikku mängu hindavad kõrgelt nii publik kui muusikud.

www.kadrivoorand.com
 

Author: IDJ

Share This Post On